Damski Garnitur

Uważa się, że moda przez lata była domeną kobiet. Obszerne suknie stanowiły o ich zamożności i wpływach. Z drugiej strony kobiety z niecierpliwością czekały na zmiany w swoim ubiorze. W drodze ewolucji nastąpiły zmiany, które umożliwiły kobietom noszenie spodni oraz garniturów. Wiek XX to okres wojen oraz impulsów do stworzenia wizji kobiety wyzwolonej i pracującej. Warunki wojenne miały wpływ na ograniczenie ozdobności ubioru damskiego. W sferze mody to przede wszystkim wyzwolenie z gorsetów. Moda, wcześniej nie mająca zbyt wiele wspólnego z realnym życiem, stała się nagle jego odbiciem. Kobiety odważnie sięgnęły do męskiej garderoby. Powstawały pierwsze uniformy zestawiane ze skromnymi koszulami. Te z założenia miały być proste i oszczędne. Kroje również straciły swoją ciężkość i stały się krótsze. Z uwagi na niewielki dostęp do materiałów w tym celu dostosowywano ubiory męskie do kobiecych figur. Trendy lat 30 XX w. zaskoczyły niespodziewanym powrotem do kultu kobiecości i jej walorów– geometrycznych kształtów i wąskich talii. Moda miała być funkcjonalna i minimalistyczna.
Panie wreszcie odziedziczyły spodnie, które przestały być wyłącznie zapożyczeniem, ale w pełni dostosowanym dla potrzeb kobiecej sylwetki funkcjonalnym ubiorem pań. Nosiły je dumnie, z poczuciem ważnej misji. Wielkim wydarzeniem była premiera słynnego „Le smoking”, czyli pionierskiego projektu dwurzędowego garnituru damskiego. Kobiety przejęły męski przywilej zaczynając jednych intrygować, a innych szokować. Ówczesne damskie garnitury były zdecydowanie ciekawsze i żywsze niż ich męskie odpowiedniki. Cenione za wygodę, były chętnie włączane do ubioru dziennego, choć nadal wydawały się kontrowersyjne i nie były akceptowane. Damski kostium z dopasowanymi spodniami oraz jedwabną koszulą pozostawał eleganckim i uniwersalnym wyborem na wiele okazji. Panie ceniły go za wygodę oraz funkcjonalność. Współcześnie garnitur jest kojarzony z wielkimi kobietami świata polityki czy srebrnego ekranu. Panie o silnych osobowościach kochają czerwone garnitury z marynarką dwurzędową, a bardziej szykowne panie kochają eleganckie białe komplety idealnie nadające się na przyjęcia na świeżym powietrzu. Biznesową klasyką są zestawy w stonowanej kolorystyce czerni oraz granatu.
Nie bez wpływu na światową modę pozostaje praca utalentowanych projektantów tworzących dla polskich marek modowych. Przykładem klasycznej istoty elegancji są projekty uznanej marki. Marka ta hołduje polskiej historii mody damskiej oraz dorobkowi polskiego wzornictwa. Wyróżnia je zwłaszcza użycie wysokiej klasy materiałów oraz niezwykle dbałych wykończeń. Marka tworzy współczesne rozwiązania na światowym poziomie. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty już dziś!